Nie da się ukryć, że nasze dzieci obecnie najchętniej cały dzień siedziałyby z nosem w komputerze, telefonie komórkowym, tablecie czy też konsoli. Jest to normalne, że gry oraz zagwozdki z Internetu fascynują nasze dzieci. Zupełnie nie ma nic w ty złego. Jednak wszystko z głową oraz z umiarem. O umiarze decydują rodzice. To rodzice właśnie rozdzielają dziecku czas. Przykre jest jednak to, że rodzicom pasuje, gdy mają chwilę dla siebie, a dzieci już czwartą godzinę oglądają bajki. Tak zachowują się rodzice nieodpowiedzialni. Zadbajmy także, aby codziennie czytać dziecku książki. Jest to tak ważne, ponieważ czytanie rozwija u dzieciaków wyobraźnię.

Odpowiedni wybór książek

Samo czytanie to dopiero połowa sukcesu. Drugą sprawą jest wybór odpowiedniej książki. Przede wszystkim książka musi być odpowiednio dobrana pod nasze dziecko. Chodzi przede wszystkim o wiek dziecka oraz jego zainteresowania. Na pewno maluszkowi nie będziemy czytać literatury poważniej nie o to w tym chodzi. Wybierajmy coś luźniejszego, co spodoba się dzieciom. Na pewno niezależnie od płci naszego dziecka taką książką będzie Strażak Sam. Chyba każdy tego popularnego strażaka zna. Jest to między innymi bohater animowanego serialu dla dzieci. Obecnie nie muszą go jedynie oglądać na szklanym ekranie. Możemy kupić naszemu dziecku serię książek o przygodach tego dzielnego strażaka pochodzącego z Walii.

Poznajmy strażaka nieco bliżej

Sam w miasteczku Pontypandy jest strażakiem. Tylko gdy wybucha jakiś pożar, Sam od razu rusza z pomocą. Nie da się ukryć, że kocha on swoją pracę i, co więcej – bardzo dobry jest w niej. Sam spędza bardzo dużo czasu ze swoimi dziećmi oraz ze swoją żoną. Do tego spędza czas ze swoim bratem. W czasie wolnym uwielbia przesiadywać w szopie. W niej majsterkuje oraz konstruuje różnego rodzaju urządzenia. Gdy jedna ktoś ma problemy, to od razu biegnie mu pomóc. Sam porzuca zajęcia oraz czym prędzej rusza na pomoc. Strażak Sam z czasem staje się prawdziwym bohaterem dla naszych dzieci. Staje się kimś w rodzaju autorytetu. I bardzo dobrze. Nasze dzieci muszą mieć jakiś wzorzec. Wówczas uczą się i rozwijają jeszcze szybciej. Gdy nasze dziecko poznaje przygody tego odważnego strażaka, to uczy się ono także odpowiednich społecznych postaw. Wie doskonale, że jak najbardziej innym warto pomagać. W serii książek o tym bohaterze znajdziemy między innymi „Akcja w jaskini”, „Na ratunek zwierzętom”, „Pędzący autobus”, „Alarm w lesie” czy też „Jestem bohaterem”. Książki są napisane zrozumiałym językiem oraz bardzo łatwo się je czyta. Przyciągające są także liczne ilustracje.